Co zrobić żeby nie popaść w nadmierne zadłużenie i nie mieć za dużo rat

Wpaść w bankową pułapkę można naprawdę łatwo. Niemalże zewsząd jesteśmy bombardowani różnymi spotami reklamowymi mającymi na celu nakłonienie nas do skorzystania z konkretnych usług danego banku.

Oczywiście nikt tutaj nie działa w sposób charytatywny, toteż banki mają w tym całkiem niezły interes, by jak najwięcej osób skorzystało z ich usług. Osobiście jedyną z nich, z której to sam korzystam, jest konto bankowe. Niestety jednak coraz to więcej osób daje się namówić na różnego rodzaju kredyty gotówkowe, które to rzekomo mają poprawić ich życie. Prawda jest jednak inna, a takie zobowiązanie w zdecydowanej większości przypadków dużo bardziej nam po prostu ciąży, aniżeli w jakikolwiek sposób poprawia opisywany standard.

Zakupiony telewizor cieszy jedynie przez chwilę, do czasu przyjścia momentu, w którym to zmuszeni będziemy zacząć go spłacać. Dużo lepszym sposobem będzie odkładanie gotówki z otrzymywanej wypłaty, by po tych kilku miesiącach opisywany telewizor móc kupić za prawdziwe pieniądze, nasze własne, nie zaś za te, które na odpowiedni procent pożyczy nam jakiś bank. Może i proces ten jest dużo bardziej czasochłonny, lecz jest on również zdecydowanie bardziej opłacalny.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply