Skąd wziąć pieniądze na budowę domu jednorodzinnego – czy brać kredyt

Wybudowanie własnego domu to naprawdę spory wydatek. Sam zakup działki to często koszt sięgający kilkudziesięciu tysięcy złotych. W dzisiejszych czasach naprawdę niewiele osób młodych decyduje się na wykonanie takiego kroku, a to przede wszystkim ze względu na fakt, że najzwyczajniej w świecie ich nie stać.

Oczywiście nie jest to problem trapiący jedynie młodych, gdyż dorośli często również się z nim borykają. Jeśli jednak mamy już dość wynajmowania mieszkania od kogoś, komu się w życiu ułożyło trochę lepiej od nas – weźmy los we własne ręce. Mając stałe zatrudnienie złożyć będziemy mogli wniosek o kredyty hipoteczne, które to przeznaczyć będziemy mogli właśnie na wybudowanie domu. Podjęcie takiej decyzji niewątpliwie nie będzie należało do najłatwiejszych zadań.

Pamiętać bowiem musimy o tym, że przyjdzie nam związać się z bankiem na naprawdę długi okres czasu. Nie możemy w takiej sytuacji stracić płynności finansowej, gdyż grozić to może niewypłacalnością, co oczywiście przedłoży się na zaniechanie płacenia rat. Co prawda możemy wnioskować o wstrzymanie spłat na pewien okres czasowy, jednakże odsetek nam nikt nie zwróci, gdyż będziemy musieli je rzecz jasna pokryć.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

1 Comment

  • Mam kredyt hipoteczny z wypowiedzeniem potrzebuję 130000zł na 30 lat aby spłacić kredyt hipoteczny i zmniejszyć raty.Czy mogę dostać kredyt.

Leave a Reply