Linki sponsorowane

Archiwum kategorii: Ciekawe wiadomości finansowe

Różne wiadomości z dziedziny finansów

Czy Polacy spłacają kredyty i pożyczki?

Polacy walczą z zadłużeniem jak mogą. Co ciekawe, większość z nich woli zacisnąć pasa, odmawia sobie przyjemności, żeby na czas wywiązać się ze zobowiązań finansowych, jakie nad nimi ciążą. Skąd to wiadomo? Bowiem lista dłużnik, która publikowana jest co cztery miesiące systematycznie się obniża.

Jednakże może to wynikać również z faktu, że dłużnicy nie spłacili swojego długu, a jedynie zostali przejęci przez firmy windykacyjne. Takie założenie należy również wziąć pod uwagę. Jaki jest statystyczny dłużnik? Otóż to mężczyzna, który ma 30-39 lat i mieszka w województwie śląskim lub mazowieckim. Dłużnicy nie omijają również zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Tam jest ich najwięcej. Problemy z regulowaniem pożyczonych pieniędzy mają oczywiście również mieszkańcy innych województw w naszym kraju.

Dłużnicy najczęściej mają problemy ze spłatą pożyczek gotówkowych oraz debetów w karcie. Przodują tutaj także karty kredytowe. Dopiero jako następne pojawiają się kredyty samochodowe.  Jednakże od czasu kryzysu Polacy zdają się być nieco ostrożniejsi jeśli chodzi o zaciąganie zobowiązań finansowych. Z pewnością przyczyniły się do tego liczne obostrzenia ze strony banków, jednak ilość złych kredytów znacznie spadła i oby utrzymywała się na tym, czy nawet na niższym poziomie jak najdłużej.

Na czym polega inwestycja – lokaty w wino?

Jeszcze do niedawno inwestycją można było nazywać grę na giełdzie, grę na rynku walutowym lub zakup nieruchomości. Teraz inwestować można niemal we wszystko. Dzięki Wealth Solutions można inwestować nawet w lokaty w wino. Brzmi banalnie ale jest to opłacalne. Na czym polega inwestycja w wino?

Jak pożyczyć pieniądze w UK – kredyty dla Polaków pracujących w Anglii

Pożyczki pozabankowe i prywatne w Polsce to coś co wałkuje się na portalach i forach internetowych od dłuższego czasu i raczej nie ma większego problemu z ich znalezieniem. Jednak nie bardzo mogę znaleźć czegoś na temat pożyczania pieniędzy dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich czyli w UK, Irlandii oraz Szkocji.

Zaobserwowałem coraz większe zainteresowanie tym tematem w internecie i dlatego właśnie postanowiłem napisać ten tekst bo być może znajdą się osoby, które mają praktyczną wiedzę w tym temacie i zechcą się z nami nią podzielić. Zachęcam do wypowiadania się w komentarzach bo na pewno warto o tym porozmawiać. Naszych rodaków na wyspach jest kilkaset tysięcy i wiem, że wielu z nich czyta tego bloga. Chcę żeby ten blog pomagał i uświadamiał nie tylko osoby mieszkające w Polsce, ale także te w UK.

Jestem przekonany, że na wyspach brytyjskich zarówno w Anglii, Irlandii oraz Szkocji istnieją  portale zajmujące się pożyczkami społecznościowymi oraz różne instytucje pozabankowe u których można liczyć na pomoc w postaci pożyczki jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej. Wiadomo, że na wyspach mają takie coś jak u nas BIK i osoby, które tam są negatywnie odnotowane będa miały problem z pożyczeniem pieniędzy w placówkach bankowych.

Gdzie można szybko pożyczyć pieniądze – potrzebuję pilnie pożyczyć

Pożyczanie pieniędzy dla wielu osób staje się zwykłym nałogiem takim samym jak picie alkoholu, palenie papierosów czy hazard. „Pilnie pożyczę pieniądze” to hasło nagminnie wpisywane także w wyszukiwarkach internetowych oraz hasło poszukiwane w lokalnej prasie. Brzmi to może brutalnie jednak taka jest prawda i coraz częściej możemy zauważyć takie zjawisko również wśród naszych najbliższych.

Samo pożyczanie pieniędzy nie jest czymś złym i teoretycznie nie powinno się nawet o tym rozważać. Jednak jeśli to pożyczanie staje się codziennością, a oddawanie nie koniecznie to wtedy możemy już zacząć mówić o problemie. Dochodzi wtedy do sytuacji, że przestajemy logicznie myśleć tylko pożyczamy pieniądze bez względu na koszty i prowizje jakie przy tym trzeba ponieść. Zatracamy zdolność liczenia i przestajemy dostrzegać, że pilne pożyczki są tak drogie, że rujnują nas jeszcze bardziej.

Najlepszym przykładem tego, że w tak zwanej potrzebie finansowej przestajemy logicznie myśleć są różne pożyczki pozabankowe oferowane przez instytucje inne niż banki. Coraz częściej słyszy się i czyta o osobach, które pilnie pożyczały pieniądze i podpisywały bez wnikania każdy papierek jaki im podsunięto pod nos przy wydawaniu gotówki.

Niejeden po kilku miesiącach obudził się pewnego dnia i dowiedział, że dom w którym mieszka nie jest już jego i , że musi się wyprowadzić. Po prostu podpisał umowę pożyczki pod zastaw domu i , gdy zaczął zalegać z spłatą rat zgodnie z umową utracił dom na rzecz instytucji , która pożyczyła pieniądze.

Takie sytuacje będą się powtarzały coraz częściej jeśli nie zaczniemy racjonalnie myśleć i nie przestaniemy pożyczać pieniędzy na cele nie istotne i rzeczy takie bez których możemy się spokojnie obejść.  Jeśli już musimy pożyczyć bo naprawdę nie ma innego wyjścia to pożyczajmy dokładnie tyle ile nam jest niezbędne i nie podpisujmy wod razu wszystkiego co nam podsuwają pod nos.

Gdzie dostanę pożyczkę z zadłużeniem komorniczym – chcę spłacić komornika

Pożyczka gotówkowa lub kredyt samochodowy dla osób, które mają na karku komornika nie jest dzisiaj możliwy ze strony żadnego polskiego banku. Banki mają nie tylko bankową informację kredytową czyli BIK, ale także swoich wyszkolonych ludzi, którzy wiedzą gdzie i jak sprawdzać potencjalnego kredytobiorcę. Instytucje bankowe nie chcą po prostu ryzykować i udzielają kredytów tylko tym, którzy mają naprawdę czyste konta i nieskazitelną historię kredytową.

Jednak zawsze jest jakaś inna alternatywa i jeśli ktoś popadł w tarapaty finansowe, a jednak ciągle potrzebuje z jakiejśc przyczyny pożyczyć pieniędzy to może skorzystać z pożyczek bez bik od osób prywatnych lub z jakiś kredytów pozabankowych, w których pożyczkodawca nie wnika w naszą aktualną sytuację w bankach i u komorników. Tego typu instytucje to na przykład provident czyli największy w europie pożyczkodawca pozabankowy.

Tylko pamiętajmy, że wszędzie tkwi jakiś haczyk i nie inaczej jest w przypadku instytucji pozabankowych, które tak chętnie pożyczają nam swoje własne pieniądze. Tym haczykiem jest oczywiście zakamuflowane oprocentowanie. Oczywiście jest w Polsce ustawa antylichwiarska jednak jest to ustawa praktycznie martwa bo narzucone przez nasze Państwo oprocentowanie wymyślono po prostu prowizje i opłaty za udzielenie kredytu, a nawet za samo rozpatrzenie wniosku. Jeśli jesteśmy tego świadomi to oczywiście możemy tam pieniądze pożyczać jednak pamiętajmy , że każdemu kto nam pożyczy wcześniej czy później będziemy musieli oddać i to zazwyczaj z nie małą nawiązką.

Jak prawidłowo obliczyć wartość zaciąganego kredytu lub pożyczki

Wartość kredytu to pojęcie bardzo rozległe i względne ponieważ samo zagadnienie można interpretować na kilka różnych sposobów. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wartość kredytu , który będzie nam naprawdę potrzebny. Drugie to wartość kredytu na jaki nas rzeczywiście jest w tym momencie stać i stać będzie przez cały okres kredytowania. Trzecie to na przykład rzeczywista wartość naszego kredytu pod względem tego ile pieniędzy w sumie oddamy do banku lub instytucji, która nam pożyczyła pieniądze.

Po czwarte zagadnienie wartość kredytu można rozpatrywać także w odniesieniu do wartości tego na co kredyt został zaciągnięty. Na przykład ile mamy jeszcze do spłacenia kredytu, a ile aktualnie warta jest nieruchomość na którą został zaciągnięty. Niepokojąco jest wtedy, gdy nasz kredyt znacznie przewyższa wartość naszego domu lub mieszkania. Dzieje się tak wtedy gdy na przykład ceny nieruchomości spadną, a wzrasta drastycznie kurs waluty w jakiej zaciągnięty został nasz kredyt.

Dlatego tak ważne jest żeby zawsze brać pod uwag wszystkie te czynniki jeśli chcemy rzeczywiście znać odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu. Jeśli mamy czystą kartotekę w BIK i innych instytucjach tego typu, a nasze zarobki są na odpowiednio wysokim poziomie to zaciągnięcie kredytu nie będzie rzeczą trudną. Jednak zawsze pamiętajmy, że wszystko w przeciągu lat może się zmienić i nie bierzmy kredytu zakładając tylko szczęśliwe scenariusze. Starajmy się wypośrodkować i nie bierzmy maksymalnej kwoty jaką się na daną chwilę da.

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem za poręczeniem wekslowym

Nie ma co ukrywać, że w naszym kraju nie da się żyć inaczej niż na kredyt. Jednak chyba nie grozi nam taki kryzys gospodarczy jak ten, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w naszym kraju ciężko jest dostać kredyt.
Ograniczeń jest co niemiara i chyba dlatego wiele młodych osób decyduje się na ślub, ponieważ małżeństwa szybciej dostaną kredyt niż osoby żyjące w pojedynkę.
Ale to nie jest jedyne utrudnienie. Także jeśli nie ma się stosownej umowy o pracę, to nie dostanie się nie tyko kredytu, ale nawet nie będzie można kupić niczego na raty. Mam znajomego, który chciał wziąć rower na raty. Koszt spłaty wynosił zaledwie 50 zł miesięcznie, ale z powodu umowy, która ma podpisaną jedynie na pół roku, nie sprzedali mu zwykłego roweru na raty, chociaż zarobki ma wysokie. Takie osoby jak on nie mogą więc też liczyć na kredyt.
Ponadto jeśli komuś udało się już kredyt zaciągnąć i potrzebowałby kolejnej pożyczki, to już raczej nie może liczyć na banki, ponieważ ma za dużo punktów w Biurze Informacji Kredytowej i raczej nie otrzyma kolejnego kredytu.
I co takie osoby mogą zrobić? Chyba szukać tylko pożyczki pozabankowej. Ale gdzie iść po pożyczkę pozabankową?
W internecie można znaleźć wiele firm, które oferują pożyczki pozabankowe lub pożyczki z komornikiem za poręczeniem wekslowym. Nie wymagają one przy tym tylu dokumentów i formalności, co banki, jednak ich oprocentowanie może być niekiedy mniej korzystne niż w przypadku kredytów bankowych.
No i są jeszcze pożyczki społecznościowe, czyli social lendings lun pożyczki prywatne. Nie są one jednak jeszcze tak popularne w Polsce, jak na Zachodzie. Wprawdzie nie opiewają ona na tak wysokie kwoty, jak kredyty bankowe, ale są za to o wiele korzystniej oprocentowane, więc może warto się na nie skusić?

Gdzie szybko dostanę kredyt bez zaświadczeń bo jestem zadłużony

Sprawa z kredytami w Polsce nie jest łatwa. Nie jest wcale łatwo załatwić szybkie pożyczki na oświadczenie.  Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby go w ogóle dostać, a i tak wysokość kredytu często nie jest wystarczająca na cel, na jaki chcemy go przeznaczyć.

Jednak mało co można obecnie kupić na kredyt, bo ani nie kupimy działki budowlanej, ani nawet najmniejszego mieszkanka, ani mebli do domu, samochodu czy nawet wycieczki zagranicznej za miesięczną wypłatę. No chyba że ktoś naprawdę zarabia grube pieniądze lub ma bogatych rodziców, którzy go sponsorują.
Ale najczęściej trzeba wziąć kredyt, aby móc coś kupić. Jednak potrzeba rodzi potrzebę. Jeśli zaspokoimy jedną, pojawi się kolejna, i co wówczas. Lub co zrobić w sytuacji bez wyjścia, gdy zaciągnęliśmy kredyt, a nagle tracimy pracę?
Dalej trzeba jakoś spłacać raty lub zaciągnąć kolejny kredyt. A jakie są pożyczki dla osób bez wyjścia? Szybkie pożyczki na oświadczenie?
Banki uruchomiły pożyczkę dla osób bez wyjścia, czyli pożyczkę dla zadłużonych, inaczej nazywaną kredytem konsolidacyjnym.
Kredyt konsolidacyjny polega ona tym, że wszystkie poprzednie zaciągnięte pożyczki są kumulowane w jedną, a raty są zmniejszane do minimum, jednak wydłuża się termin spłaty kredytu.
Na rynku bankowym dostępne są dwa rodzaje pożyczek dla osób bez wyjścia, a mianowicie kredyt konsolidacyjny hipoteczny, gdzie domu lub inna nieruchomość jest zabezpieczeniem dla banku, oraz  kredyt konsolidacyjny gotówkowy, dla osób, które nie posiadają hipoteki, jednak jest on niej korzystny.
Ponadto oprocentowanie obu kredytów konsolidacyjnych jest  znacznie większe niż przeciętnych kredytów gotówkowych czy hipotecznych.

Potrzebuję pilnie pożyczyć pieniądze – szukam pożyczki na dowolny cel

Zaciągnięcie zobowiązania kredytowego nie jest czymś specjalnie trudnym do wykonania. Wystarczy bowiem zwrócić się do banku, a pożyczka gotówkowa na dowolny cel pewnie zostanie nam przyznana. Kiedy to posiadamy stałe źródło dochodów i czystą historię kredytową – możemy być niemalże pewni, że otrzymana decyzja będzie oczywiście pozytywna/ Taki stan rzeczy ma oczywiście swoje plusy i minusa.

Niekiedy gotówka na dowolny cel od ręki okazać będzie się mogła nam bardzo potrzebna, jednakże uważać powinniśmy, by nie wpaść w pewne sidła na nas w ten sposób zastawione. Myślę, że nie od dziś wiadomo o tym, że oferowane przez banki usługi tak naprawdę mają drugie dno. To proste, że nikt nie udzieli nam kredytu za darmo, w związku z tym bank również musi na czymś zapłacić.

W przypadku kredytu zazwyczaj jest to oprocentowanie, jednakże w niektórych sytuacjach dochodzą różne – często niewidoczne na pierwszy rzut oka – koszty. W związku z tym za każdym razem powinniśmy uważnie czytać podsuniętą nam do podpisania umowę. Pozwoli nam to uniknąć różnej maści nieporozumień. Niestety jednak nadal spotkać można całkiem sporo osób, które to rezygnuje z przeczytania tegoż jakże ważnego dokumentu. Cóż, pozostaje im życzyć powodzenia.