Gdzie znajdę pożyczkę dla zadłużonego

Oferty firm pożyczkowych

Gdzie znajdę pożyczkę dla zadłużonego

Postautor: malamegi » 25 wrz 2012, 17:41

Pożyczka pozabankowa – mądre decyzje.
Mierzyć siły na zamiary – ta prosta wydawać by się mogło zasada powinna przyświecać każdej osobie noszącej się z zamiarem zaciągnięcia pożyczki pozabankowej. W praktyce jednak różnie z tym bywa. Ludzie bardzo często nie podchodzą do tej sprawy poważnie, co kończy się tym, że popadają w mniejsze lub większe tarapaty finansowe. W świadomości wielu osób wciąż pokutuje błędne przekonanie, że skoro pożyczki nie udziela bank, tylko inna instytucja, to w razie czego można liczyć na pobłażliwość z jej strony.

To w ten sposób nie działa. Co prawda firmy pożyczkowe są zorientowane na zupełnie inną grupę docelową niż banki, ale to nie oznacza, że nie pilnują swoich klientów i nie wymagają od nich przestrzegania postanowień umowy pożyczkowej. Współpracują z firmami windykacyjnymi, które na ich zlecenie ściągają zaległe należności. Trzeba się też przy tym liczyć z poniesieniem dodatkowych kosztów w postaci odsetek karnych. Nie zawsze decyzja o zaciągnięciu pożyczki pozabankowej jest przemyślana, często ma to miejsce pod wpływem emocji. Takie podejście na dłuższą metę się nie sprawdza.

Generalnie rzecz biorąc, nie ma niczego złego w pożyczaniu pieniędzy od firm pozabankowych, aczkolwiek powinno się to odbywać w oparciu o racjonalne przesłanki. W dzisiejszych czasach większość z nas musi liczyć się bardzo z tym, na co przeznacza swoje pieniądze, więc czy rzeczywiście stać nas na to, by podejmować niezbyt mądre decyzje, za które potem trzeba płacić? Każdy powyższą kwestię powinien rozważyć we własnym zakresie.
malamegi
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2012, 21:03

Wróć do Kto oferuje pożyczki dla zadłużonych

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron