Pożyczka Extraportfel - opinie, darmowa czy ściema?

Pozostałe informacje

Pożyczka Extraportfel - opinie, darmowa czy ściema?

Postautor: Adix » 21 sty 2017, 16:49

Czy ktoś z Was próbował wziąć tą darmową pożyczkę w Extraportfel? Te popularne już wykorzystałem. Czyli Vivus, Wonga, Filarum. Kolejne w nich już są kosmicznie drogie. Potrzebuję pożyczyć 1000 zł na 2 tygodnie i się zastanawiam, czy nie ma tam jakiś wałków, bo to w przeciwieństwie do tych, z których korzystałem mało znana firma.
Adix

Re: Pożyczka Extraportfel - opinie, darmowa czy ściema?

Postautor: Sill8 » 21 sty 2017, 16:50

To jest to samo co Lendon, tyle że pierwsza darmowa pożyczka jest na 45 dni a nie jak w Lenond na 30, ale to ta sama firma, więc jak nie korzystałeś z Lendon to możesz korzystać. Tyle, że jak nie spłacisz w terminie to przestanie być darmowa.

Tu masz recenzję pożyczki w Ekstraportfel + opinie
http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/extraportfel-opinie-lendon.html

Ogólnie opinie o Extraportel są raczej dobre Internecie, ale sam nie brałem. Tyle, że z tego co ludzie piszą, to nie licz, że Ci dadzą tą maksymalną kwotę.
Sill8

Postautor: Marioha » 21 sty 2017, 16:54

A widziałeś jakie w takich firmach jest RRSO dla pożyczek poza promocją. ile tam jest 1000%. Niech Ci się noga pośliźnie i nie zdążysz spłacić i już będziesz w plecy. Nie lepiej zapłacić kilka gorszy prowizji i wziąć w banku, albo kartę kredytową wyrobić?
Marioha

Postautor: Jozek » 21 sty 2017, 16:56

No jak jest za darmo, to jest za darmo jeśli to twoja pierwsza. Można z takich firm skorzystać czasem ale z głową. Pod wpływem olbrzymiej konkurencji walczą ze sobą i stąd te darmowe pożyczki. Samemu czasem mi się zdarzyło jednorazowo skorzystać. No, ale trzeba się pilnować, szczególnie z terminem. Bo potem są problemy.
Jozek

Postautor: Pedros » 21 sty 2017, 18:00

Podobno nic nie jest w życiu za darmo. Aczkolwiek no raczej jak to jest promocja to nie mogą sobie ściemniać w reklamach, bo by ich zaraz UOKiK dojechał. Tego typu firmy są na świeczniku wszelkich instytucji kontroli ochrony konsumentów i konkurencji. Z wiadomych z resztą względów. Lecą w kulki z odsetkami i opłatami omijają przepisy prawne, no ale nie mogą sobie aż tak frywolnie mówić jednego, a robić drugiego jak jest napisana kwota do spłaty równa kwocie pożyczki to musi się zgadzać. Gorzej jak się spóźnisz ze spłatą to już potem mają szerokie pole do działania i zdzierania z Ciebie pieniędzy.
Pedros

Postautor: Marioha » 21 sty 2017, 18:02

W Feeratum Banku jest mniejsza kwota pierwszej pożyczki za darmo, bo 1500 zł, ale jest na jeszcze dłużej, bo na 60 dni, a w Extra Portfelu na 45 dni. To może lepiej w Ferratum jeśli jeszcze nie korzystałeś?

Teraz jest tam jakiś konkurs, że można coś tam wygrać. No ale to chyba raczej jako dodatek.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2017, 18:12 przez Marioha, łącznie zmieniany 1 raz
Marioha

Postautor: Jozek » 21 sty 2017, 18:10

Extra Portfel to chyba polska firma, a Ferratum Bank jest zarejestrowany na Malcie, także też nie wiem, czy to taki pewny "Bank", bo to raczej klasyczna firma pożyczkowa tylko, że nazywa się bankiem.

Co do konkursu, to wiesz ja np. bym się nie kierował tym przy wyborze pożyczki.
Jozek

Postautor: Sill8 » 21 sty 2017, 18:14

Extraportfel też nie jest polski, to jest CreamFinance - firma działa na rynku międzynarodowym, w wielu krajach.
https://antyranking.blogspot.com/2016/08/extraportfel-lendon-opinie-pozyczki.html
Aczkolwiek w Polsce działa pod spółką z o.o. zarejestrowaną w Warszawie. Także jakby polska, ale nie polska ;). Ferratum też ma chyba jakąś spółkę zarejestrowaną w Polsce? Coś mi się tak kojarzy, ale nie jestem pewna.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2017, 18:24 przez Sill8, łącznie zmieniany 2 razy
Sill8

Postautor: Jozek » 21 sty 2017, 18:16

No dobrze, ale jest zarejestrowana przynajmniej spółka u nas, a Ferratum nie, bo wszędzie widnieje adres z Malty.

Nie wiem, czy to robi jakąś wielką różnicę dla osoby, która pożycza pieniądze, ale jak dla mnie to trochę wpływa na wiarygodność. Może nie o tyle, że zagraniczna firmą, tylko że Malta, kraj - wyspa.
Jozek

Postautor: Sill8 » 21 sty 2017, 18:19

Rzeczywiście wszędzie jest adres z Malty. hmm wydawało mi się, że jest też jakaś spółka zarejestrowana u nas.

Pewnie to jest po prostu kwestia podatków, Malta ma chyba niskie podatki i stąd pewnie ten wybór. Jak to firma międzynarodowa. Działa głównie przez Internet to wybrali na siedzibę miejsce, w którym zapłacą niskie podatki.
Sill8

Wróć do Jak znaleźć pożyczkę lub kredyt bez zaświadczeń