Vivus: Darmowa pożyczka - opinie, czy ktoś brał?

Porady dla osób w BIK

Vivus: Darmowa pożyczka - opinie, czy ktoś brał?

Postautor: Jozek » 26 lis 2016, 20:20

Czy ktoś z Was korzystał z oferty Vivus i coś może powiedzieć? Bo już nie wiem naprawdę, strasznie trzeba uważać na te firmy, bo kręcą jak mogą.
Jozek

Re: Vivus: Darmowa pożyczka - opinie, czy ktoś brał?

Postautor: Adix » 26 lis 2016, 20:22

Ja korzystałem, ale tylko z pierwszej darmowej. Ogólnie to chyba nie mogę im nic zarzucić, spłaciłem w terminie, bez problemów. Rzeczywiście nie było żadnych kosztów ani odsetek. Przy czym poza promocyjną pierwszą pożyczką gratis to bym omijał wszystkie tego typu firmy szerokim łukiem, bo druga pożyczka jest już wysoko oprocentowana i z dużymi opłatami, a już najgorzej to nie spłacić w terminie to wtedy są dopiero koszty.
Adix

Postautor: Sill8 » 27 lis 2016, 12:18

Jak ktoś już musi pożyczać co jakiś czas to lepiej sobie wyrobić kartę kredytową.
Jeśli chodzi o samą firmą to na tle innych chyba jest w miarę ok. Chyba ogólnie dość dobre opinie ma Vivus:
http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html
https://antyranking.blogspot.com/2016/04/vivus-opinie-pierwsza-pozyczka-gratis.html
Vivus mi uddzielił od razu pożyczki, bez pytań i formalności. Wonga mi kazała dosłać skan dowodu i potwierdzenia przelewów wynagrodzenia, po czym i tak mi odmówili, a w NetCredit jak wypełniłem wniosek o te reklamowane 2000 za darmo, to mi wyskoczyło, że mogą mi dać 600 zł. Także ich olałem od razu. Na te firmy ogólnie trzeba uważać.
Sill8

Postautor: Pedros » 27 lis 2016, 12:21

Vivus to jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Według jednego z rankingów chwilówek ma obecnie, chyba najtańszą ofertę . Dodatkowo, umowa jest jasna i przejrzysta.
Pedros

Postautor: Adix » 27 lis 2016, 12:25

Ja miałam trochę do czynienia z tymi firmami, przy czym korzystam tylko z tych promocyjnych pożyczek dla nowych klientów, które są za darmo, bo uważam, że poza promocją to się nie opłaca, są za drogie nawet wśród tych najtańszych firm pożyczkowych. Według mnie Vivus jest jedną z lepszych firm tego typu nie tylko jeśli chodzi o ofertę tej pierwszej, ale o całe funkcjonowanie.

Ktoś mnie pewnie zaraz zhejtuje, bo te firmy są złe i lichwiarski. Może to i prawda, nie kwestionuję tego, ale pierwsze pożyczki dają za darmo i to też jest prawda.
Adix

Postautor: Pedros » 27 lis 2016, 12:26

Adix pisze: ale pierwsze pożyczki dają za darmo i to też jest prawda.

Tylko jak nie spłacisz to zobaczysz, o co chodzi z tymi firmami i jak kroją potem klientów.
Pedros

Postautor: Adix » 27 lis 2016, 12:30

Nie kwestionuję tego, ale jak pożyczam to zakładam od razu spłatę w terminie. No skoro się pożycza pieniądze i zobowiązuje do ich oddania, no to chyba trzeba spłacić, nie?

Nie rozumiem ludzi, którzy pożyczają i nie spłacają terminowo, a już najlepsi są Ci co zapomną spłacić i potem wielki bulwers mają. Banki też kasują słono klientów jak nie spłacają pożyczek. No i w sumie czemu mieli by tego nie robić skoro ktoś pożycza pieniądze i nie oddaje.

Jakbyś komuś prywatnie pożyczył umówił się na termin to być też się wkurzał jakby nie oddał w terminie.
Adix

Postautor: Pedros » 27 lis 2016, 12:33

Tak wkurzałbym się i to jest oczywiste, ale musisz wiedzieć, że te firmy celowo dają pierwszą pożyczkę za darmo. Najwięcej zarabiają chyba na ludziach, którzy nie spłacają w terminie i potem ich ścigają i kasują jak za zboże.

Przy czym ja no nie krytykuje w tej chwili samego Vivusa, to jest taki rynek cały pożyczek internetowych. Tak jak napisałem moim zdaniem Vivus jest jedną z lepszych firm na tym rynku.
Pedros

Postautor: Jozek » 27 lis 2016, 12:35

No dobrze, ale to mówicie, że jest za darmo jeśli się odda w terminie te 2500 zł, bo teraz taka kwota tam jest do pożyczenia.
Jozek

Postautor: Adix » 27 lis 2016, 12:38

Tak jest za darmo jak oddasz w terminie, ale nie wiem jak tam wygląda twoja historia kredytowa, czy tam profil, czy nie masz jakichś wpisów w rejestrach itp. W każdym razie Vivus dość chętnie udziela pożyczek, nie ma tam z tym większego problem jeśli chodzi o akceptację wniosków, ale nie wiem czy 2500 zł też tak łatwo dostać. Na twoim miejscu spróbowałbym z mniejszą kwotą.
Adix

Wróć do Gdzie szybko pożyczyć pieniądze bez bik