Konto Nest Bank - opinie

Pożyczki prywatne

Konto Nest Bank - opinie

Postautor: Jozek » 05 mar 2017, 18:23

Czy ktoś z Was ma może konto w tym nowym Nest Banku i może coś powiedzieć?
Jest rzeczywiście darmowe bez warunków?
Jozek

Re: Konto Nest Bank - opinie

Postautor: Adix » 05 mar 2017, 18:27

Tak jest darmowe i nie ma warunków. Nie ma opłat za prowadzenie i za jedną kartę, chyba że chcesz mieć dwie. Nie trzeba wykonywać określonych miesięcznych transakcji bezgotówkowych kartą.
Adix

Postautor: Marioha » 05 mar 2017, 19:48

Jozek pisze:Czy ktoś z Was ma może konto w tym nowym Nest Banku i może coś powiedzieć?

To nie jest nowy bank. Wprawdzie powstał raptem 3 miesiące temu, ale z połączenia kilku banków należących do FM Bank PBP. Poszukaj sobie informacji i opinii o Banku Smart, bo to na jego podstawie głównie powstał Nest Bank
http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/07/bank-smart-opinie.html
Nest Bank ma na razie dobre opinie ze względu właśnie na to darmowe konto bez warunków, ale pojawiają się też skargi na awarie. Przy czym te się zdarzają w każdym banku.
Marioha

Postautor: Pedros » 05 mar 2017, 20:40

Ja mam przenieśli mi z Banku Smart, ogólnie nie zauważyłem żadnych większych awarii, o których niektórzy piszą w Internecie. Może nie korzystam tak często z konta żeby zauważyć.

Ogólnie konto jest bardzo fajne. Karta darmowa, przelewy darmowe, wypłaty z bankomatów w Polsce są darmowe, za darmo są też wpłatomaty Euronetu, czego nie było w Smarcie. Mi się podoba. Proste konto, bez opłat za popularne czynności, bo wiadomo, że jak w każdym banku jakieś opłaty się znajdą, ale te czynności, które się zwykle wykonuje są za darmo.
Pedros

Postautor: Sill8 » 06 mar 2017, 13:26

Kiedyś w czasach Smarta darmowe były wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, ale potem to zlikwidowali i ograniczyli tylko do krajowych. Może dlatego, że nie ma pełnej kontroli nad tym jak w grę wchodzą zagraniczni operatorzy, bo bank może nie pobierać prowizji, a bankomat pobierze albo obcy bank i chyba ludzie się skarżyli, że darmowe miały być wypłaty z bankomatów za granicą, a im prowizję pobrało. Tak mi się wydaje, bo gdzieś czytałem, że ktoś właśnie się skarżył
Sill8

Postautor: Pedros » 06 mar 2017, 14:12

No konto jest fajne i darmowe, proste takie jak lubię, ale pytanie, czy ten bank jak się bardziej rozwinie nie zacznie wprowadzać jakichś nowych opłat, bo jak znam historię, to prawie wszystkie tak robiły.
Pedros

Postautor: Adix » 06 mar 2017, 15:41

Ja miałem kiedyś konto w mBanku, było bardzo długo darmowe bez warunków, potem wprowadzili opłatę za kartę i warunek transakcji bezgotówkowych tą kartą, a teraz tylko podnoszą i opłatę i minimum transakcji w miesiącu. Konto zostawiłem sobie, ale kartę zlikwidowałem, bo mało płacę kartą i wolę płacić gotówką. Wydaje mi się to mało bezpieczne jak się słyszy tyle o tym kopiowaniu kart itp.
Adix

Postautor: Marioha » 06 mar 2017, 15:50

Moim zdaniem ten bank już się dobrze zapowiadał jako Smart, nie wiem poco ta zmiana nazwy i połączenia. Jeżeli utrzymają takie warunki darmowego konta bez warunków, to będzie bardzo dobre bank, brakuje takich właśnie prostych kont na rynku, a kiedyś było ich mnóstwo. Mogli by tylko jakieś niedociągnięcia informatyczne ogarniać lepiej, bo trochę się tam ludzie jednak skarżyli czasem - podobno...
Marioha

Postautor: Jozek » 06 mar 2017, 15:57

Zwykle wszystkie banki zaczynają od darmowego konta, a potem po jakimś czasie jak już nazbierają klientów, to się zaczyna wprowadzanie opłat. Zazwyczaj zaczyna się od opłaty za kartę i wymogu wykonywania nią płatności w sklepach itp.
Jozek

Postautor: Pedros » 06 mar 2017, 17:53

W sumie zwykle właśnie tak jest. Pamiętam nowy super darmowy T-Mobile usługi bankowe, a po kilku miesiącach już opłatę za kartę wprowadzili, a poprzednik tego banku, czyli Smart nie wprowadził cały czas i trzymał się ustalonych na początku zasad, więc może ten też nie wprowadzi.
Pedros

Następna

Wróć do Pożyczki od prywatnych inwestorów